top of page

טיפול רגשי בשיטת NLP

הרבה מאתנו עוברים כל מיני תהליכים ולעיתים נתקלים בקונפליקטים ובקושי בקבלת החלטות ביום יום שלנו. הילדים בחרדות? חוסר תשומת לב כלפי המחשבות והרגשות שלנו גורם לחוסר וודאות כלפי העתיד וההתמודדות הופכת לקשה עוד יותר. טיפול בשיטת NLP מאפשר לזהות חסמים אישיים שמונעים מאתנו להתקדם. ניתן גם לגלות נקודות מבט חדשות שישנו לנו כלפי העולם, כלפי עצמנו וכלפי מה שקורה לנו. טיפול רגשי לבני נוער וטיפול רגשי לילדים מתחיל קודם כל במחשבות. 

NLP לילדים בחיפה

טיפול NLP בצפון

פתוחים לשינוי
NLP בחיפה

שמי ליאורה, אני עוזרת לאנשים (בכל הגילאים) לשבור דפוסי חשיבה ולהשיג מחדש חוסן נפשי ושמחה. אנשים בעלי חוסן נפשי הם אנשים הרבה יותר אופטימיים ופתוחים לעולם. תחושת המסוגלות שלהם מאפשרת להם להיות אנשים שמחים וחברותיים. 
הכל מתחיל במחשבות. חבל שאנשים מסתובבים בעולם עם תחושת תסכול מזה שלא מבינים אותם. ברגע שאין לנו תחושת שייכות למסגרת שבה אנחנו נמצאים- באופן אוטומטי אנחנו הופכים להיות שליליים, קטנוניים וכביכול מקופחים.
הגיע הזמן שתהיו פתוחים לשינוי!
רוצים לקבל פרטים נוספים? צרו קשר.

ליווי משפחתי

לא מספיק שיש לנו אתגרים משלנו, אנחנו גם בצורה כזו או אחרת יוצרים אתגרים למשפחה שלנו. התכונות המולדות שלנו בשילוב עם איך שהמשפחה שלנו מקבלת אותנו, הם אלה שיוצרים בנו כל מיני אמונות ומחשבות. האישיות שלנו מתעצבת תוך כדי הדינמיקה שלנו עם אחרים בתוך המשפחה. כל משפחה היתה רוצה להיות בהרמוניה אחד עם השני אך לא תמיד זה פשוט. כל אחד מבני המשפחה לעיתים משליך את הרגשות שלו על שאר בני המשפחה. המשפחה שלנו משפיעה עלינו באספקטים רבים כגון האופן שבו אנוחנו חושבים, מרגישים ויוצרים מערכות יחסים. לכל אחד מבני המשפחה יש כוחות מסויימים שמפעילים אותו ועלינו לעשות הפרדה בין התכונות והרגשות שלנו לבין התכונות והרגשות של שאר בני המשפחה. לא תמיד יש סימביוזה ולעיתים קרובות הדברים מתנגשים. לא בהכרח צריך להיות במאבקי כוח כדי לקבל את מה שאנחנו רוצים. אם אין לנו מסוגלות להבין את הערך שלנו, זה בהחלט ישפיע על הדינמיקה המשפחתית שלנו. התגובות שלנו בתוך המשפחה משקפים את היחס שלנו לעצמנו ואת הערך העצמי שלנו. ע"י שיתוף פעולה בין בני הבית ועמידה בכללים פשוטים, ניתן לשפר את הדינמיקה המשפחתית.

כישורים חברתיים

האדם הוא יצור חברתי. אמנם יש כאלה שמעדיפים להתבודד, אך אף אחד לא באמת מסוגל לחיות בלי להשתייך לקבוצה כלשהי. אצל כל אחד מאתנו קיים "איזור נוחות" כלשהו שמהווה מעין חממה, כלומר איזור שבו אנחנו מרגישים טוב עם עצמנו ועל כן יכולים להיות סבלניים כלפי האחר. הקושי מתחיל כאשר אנחנו נאלצים להתמודד עם סיטואציות שמחוץ לאיזור הנוחות שלנו. כאשר קיים קושי ביישום הכישורים החברתיים שלנו, הדבר פוגע בהיבטים משמעותיים בחיינו, בתחום הרגשי, הבין אישי, התעסוקתי, הזוגי וכו'. אדם בעל מיומנויות חברתיות נמוכות יחווה קושי בתקשורת עם אנשים. קושי בתקשורת עם אנשים יוביל לתסכול ולהרגשת בדידות. לא תמיד אנחנו מצליחים לקלוט בהבנה סיטואציות חברתיות. לעיתים נדמה לנו שמשהו קרה אבל בעצם קרו כל מיני דברים שהם כביכול לא בשדה ראייה שלנו, בגלל אמונות שיש לנו על העולם, בגלל תכונות שאימצנו לעצמנו במהלך החיים או כל סיבה אחרת. עם הדרכה נכונה, ניתן לשים לב לתגובות שלנו ושל אחרים ולנתח אותם מנקודת מבט חדשה. כשהשינוי הזה מתחיל, המחשבות שלנו והרגשות שלנו כלפי אחרים משתנים ובכך יהיה לנו יותר קל להשתלב בחברה.

טיפול רגשי בשיטת NLP לילדים

טיפול NLP יכול להועיל כאשר אנחנו מרגישים חסומים ומתוסכלים. לרוב הסיבה לחסימות האלו הינה אמונות שלנו שמגבילות את החשיבה שלנו. המחשבות שלנו משפיעות על הרגשות שלנו ואלה משפיעים על הפעולות שלנו. כאשר אנחנו לא פועלים כפי שהיינו רוצים, התסכול שלנו גובר והתיפקוד היום יומי שלנו נפגע. הרצון להרגיש טוב יותר ולממש את עצמנו קיים בכולנו. אך לפעמים אנחנו נוטים "לטאטא אותו מתחת לשטיח" ולבטל את עצמנו. העזרה הכי טובה היא קודם כל להביא את עצמנו למקום שבו אנחנו מסוגלים להתבונן על הדפוסים המנהלים אותנו ממקום אחר, מקום עמוק ולא שופט. עלינו לחדור את החסמים שלנו ולהבין את עצמנו ואיך שאנחנו פועלים. יותר נכון, להבין מה בתוכנו גורם לנו לפעול כפי שאנחנו פועלים. כך ניתן לגלות את הפוטנציאל הטמון בנו ולמצוא את הדרך לממש אותו. ככה נוכל לעצב לעצמנו חיים מלאי סיפוק, תוכן ותקשורת טובה כלפי הסובבים אותנו. כולנו מתמודדים עם קשיים כאלה ואחרים. אנחנו כל כך עסוקים בחיי השגירה שלנו, שאנחנו שוכחים שאנחנו לא חייבים לעבור אותם לבד. תמיד מרענן לקבל גישה חדשה לחיים. לעיתים מישהו זר יצליח לראות מבעד למה שאנחנו מראים לעולם וכך לעזור לנו לעשות שינוי.

מה הקשר לכישורים חברתיים?

לעיתים כאשר יש פער בין מה שילדים או בני נוער חושבים שמצפים מהם להיות, לבין מה שהם מאמינים שהם באמת, זה מה שגורם אצלם למופנמות. המופנמות הזאת אצל ילדים יכולה להתבטא בכל מיני צורות אך במיוחד בהימנעויות ממפגשים חברתיים. כדי לשפר כישורים חברתיים, הילד קודם כל צריך להרגיש טוב עם עצמו ולהאמין בעצמו.


אני מטפלת NLP בחיפה, בצפון. הקליניקה נמצאת בקרית חיים, חיפה. אם אתם מחפשים טיפול בשיטת NLP לילדים שנוגע באמונות ובמחשבות שנמצאות באוטומט שלנו, צרו קשר לקבלת פרטים נוספים ע"מ לעבור תהליך משנה חיים ומעצים.

ברגע שילדים (נוער או מבוגרים) מרגישים יותר טוב עם עצמם, הרבה יותר קל להם לרכוש כישורים חברתיים ולהתנהל בחברה.

bottom of page