למה כדאי להשתתף בחוגים

לרוב, כל מה שדרוש לילדים ולנוער כדי להרגיש טוב, זה קודם כל תחושת שייכות. כשהם מרגישים שאחרים מבינים אותם, הם לא מרגישים בדידות. כשניתנת להם סביבה נכונה והזדמנויות חדשות- הם מרגישים שייכים, הם חלק מקבוצה. זה המצע לצמיחה והתפתחות. בתוך הקבוצה מתאפשר להם לראות את ה"בעיות" שלהם אצל האחר וכך יותר קל להם להתמודד ולאמץ פתרונות.

דימוי עצמי

החוויות שאנחנו עוברים במהלך החיים, במיוחד בגיל קטן, הן אלה שמשפיעות על הדימוי העצמי שלנו. יש להן משקל רב באיך שאנחנו רואים את עצמנו ואיך שאנחנו מאימינים שאחרים רואים אותנו. ע"י הנחייה נכונה ניתן לגלות נקודת מבט חדשה ולעצב את הדימוי העצמי שלנו בצורה טובה יותר.

מודעות עצמית

מודעות עצמית באה לידי ביטוי בכל רגע בחיים שלנו. במוסריות, בהבנת האחר, בקבלה של עצמנו ועוד. בכל רגע נתון אנחנו מתפתחים ומרחיבים את היכולת שלנו לעבד את מה שאנחנו חווים, מרגישים וחושבים. עם כלים נכונים, ניתן לפתח את המודעות שלנו.

חרדת נטישה

חרדת נטישה יכולה להופיע בכל מיני תחושות והתנהגויות. בעצם זו תחושת פחד או חוסר אונים כשעומדים בפני יציאה מאיזור הנוחות שלנו, באותו רגע אנחנו חווים חוסר יציבות. לרוב, מספיק להתייחס ולתת תשומת לב אל החוזקות שנמצאים בתוכנו, שלא ידענו שהם קיימים.

מיומנויות חברתיות

מיומנויות חברתיות ניתן לרכוש תוך כדי ניסיון. בכל יום אנחנו מפתחים בהדרגה יכולות שמשפיעות על ההתנהגות שלנו עם אחרים. בעזרת סיטואציות חברתיות ניתן להתפתח יותר בקלות ואף לרכוש מספיק בטחון כדי ליזום הצטרפות לחברה קיימת ולדעת להשתלב בה.

התמכרויות

כשיש לנו התמודדותכלשהי שהיא קשה לנו, הנטייה היא לחפש מעין הסחת דעת כדי להקל על ההרגשה. עם הזמן הסחת הדעת הזו עלולה להתגבש להרגשה רגעית טובה יותר ואז להתמכרות. כשמבינים למה  מלכתחילה נוצרה ההתמכרות, יותר קל להיפטר ממנה.

בטחון עצמי

עד כמה אתם פוחדים משינויים, מאתגרים חדשים, או מלהביע את עצמנכם? התכונות האישיות שלנו מעידות על מידת הבטחון העצמי שלנו. האם אנחנו למשל ביישנים? בטחון עצמי בהחלט ניתן לשיפור ע"י הבנה יותר מעמיקה את עצמנו וע"י גילוי החוזקות שלנו.